GKS Tychy: Latal za Szatałowa?

 


Dzisiaj w GKS Tychy dojdzie do spotkania prezesa Grzegorza Bednarskiego ze sztabem szkoleniowym pierwszoligowej drużyny tego klubu.

GKS Tychy przegrał trzeci mecz z rzędu. Po wyjazdowej porażce z Górnikiem Łęczna 0:1, u siebie z Pogonią Siedlce 2:3 i w piątek w Legnicy z Miedzią 1:2 posada trenera Jurija Szatałowa wydaje się bardzo zagrożona. Tyszanie w 12 meczach zdobyli 14 punktów i mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Przed sezonem w Tychach mówiło się o ataku na Lotto Ekstraklasę…

W Tychach już przed sezonem słychać było o przymiarkach do zmiany trenera. Padały nazwiska Macieja Bartoszka i Waldemara Fornalika. Teraz pojawia się kandydatura byłego trenera Piasta Gliwice Radoslava Latala. Czech rozstał się z gliwickim klubem na początku marca. Piast poinformował wtedy o rozwiązaniu umowy ze szkoleniowcem. Przyczyną miał być brak aktualnej licencji na prowadzenie zespołu w Ekstraklasie. Latal się z tym nie zgodził, bo przedłużył licencję UEFA Pro w czeskiej federacji i skierował sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego.

Czy Radoslav Latal poprowadzi GKS Tychy w sobotę z Puszczą Niepołomice czy Jurij Szatałow dostanie jeszcze szansę? Dzisiaj wszystko powinno się wyjaśnić.

Nieoficjalnie wiadomo, że tyscy działacze chcą rozwiązać kontrakt z Szatałowem za porozumienem stron.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/