Spotkanie z fotografem Przemkiem Niciejewskim.

 


6 października o godz. 18  zapraszamy do Tyskiej Galerii Sportu na spotkanie z niezwykłym fotografem. Przemek Niciejewski jest oficjalnym fotografem Borussii Moenchengladbach – jednego z najbardziej popularnych i utytułowanych klubów niemieckich, 5-krotnego mistrza kraju.
Pasją Niciejewskiego jest jednak fotografowanie kibiców piłkarskich. Jeździ za nimi po całym świecie. Przyznaje, że gdy ma do wyboru: obejrzeć spotkanie na stadionie w Barcelonie czy Amsterdamie lub pojechać na ciekawie zapowiadający się mecz gdzieś w Serbii czy Chorwacji, to zwykle wybiera ten ostatni kierunek. – Jestem bardziej kibicem kibiców, niż samej piłki nożnej – mówi.
W 2016 roku ukazał się świetny album „Going to the match” z fotografiami Przemka. To fotograficzna podróż przez wiejskie boiska, zapomniane stadiony, ale też wielkie areny piłkarskie. Podczas spotkania w TGS Przemek zaprezentuje swoje niesamowite zdjęcia i opowie o związanych z nimi historiach. Będzie można również oczywiście podyskutować i zakupić album „Going to the match”.

Wstęp jest bezpłatny.


Źródło : http://umtychy.pl/