124 Tyski Nocny Rajd Rowerowy z 204 rowerzystami [foto]

 


W sobotę 26 sierpnia 2017r wydarzeń w Tychach nie brakowało, kiedy pod „Żyrafą” grał T.Love ulicami Tychów pod eskortą policji przejechał peleton 204 rowerzystów uczestników 124 Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego.

Te sportowe wydarzenie, które wpisało się już na stałe w krajobraz Tychów rozpoczęło się na Ryneczku osiedla „Karolina” skąd o godz. 22:00 ruszyła grupa przemierzając ulice miasta i okoliczne lasy tym razem od strony wschodniej. Ciekawostką był również dla uczestników przejazd deptakiem pieszo-rowerowym N-O, który w nocnej scenerii bardzo się rowerzystom podobał.

Impreza w Parku Miejskim odbiła się na frekwencji bowiem poprzednie dwa rajdu czerwcowy i lipcowy gromadziły po blisko pół tysiąca uczestników.

Dobra pogoda i ciekawa trasa jak zwykle ściągnęła całe rodziny. Od dzieciaczków w fotelikach do 6 latki, która sama przemierzyła w towarzystwie mamy 16 km trasę rajdu. Podsumowując w rajdzie wzięły udział 94 panie i 110 panów.

Tradycyjnie również na Tyski Nocny Rajd Rowerowy wybrali się rowerzyści z miast ościennych m.in. Bierunia, Mikołowa, Chorzowa czy Piekar Śląskich.

Na mecie rajdu w Cielmicach na uczestników czekała grochówka, żurek i kiełbaski.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe odbywają się przez cały rok, niezależnie od pogody raz w miesiącu w 4 sezonach zimowym, wiosennym, letnim i jesiennym.