Tyscy hokeiści silnymi punktami kadry U-18.

 


Reprezentacja Polski U-18 w hokeju na lodzie zajęła drugie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich Państw Grupy Wyszehradzkiej, a wyróżniającymi się zawodnikami biało-czerwonych okazali się hokeiści MOSM Tychy.

Do kadry na turniej, który w dniach 25-27 sierpnia odbył się w hali Torwar II w Warszawie, zostało powołanych trzech napastników MOSM: Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla i Jan Krzyżek (na zdjęciu od lewej).

W pierwszym meczu turnieju Polacy sensacyjnie pokonali występujących dwie dywizje wyżej Węgrów 2:1, a bohaterem meczu był Jan Krzyżek, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Nic więc dziwnego, że tyszanin został wybrany najlepszym zawodnikiem biało-czerwonych.

Drugiego dnia biało-czerwoni stoczyli wyrównany bój z faworyzowaną Słowacją. Ostatecznie przegrali 2:3, chociaż w pierwszej tercji prowadzili już 2:0.

Ostatniego dnia biało-czerwoni rozgromili Team Morawa U-18 9:5, a cała tyska „trójka” zapisała się do meczowego protokołu. Jan Krzyżek zdobył dwa gole i asystę, Mateusz Ubowski zaliczył asystę, a Kacper Gruźla wpisał się na listę strzelców.

Cały turniej wygrała reprezentacja Słowacji. Najważniejszą imprezą rozpoczynającego się sezonu będą dla polskich juniorów mistrzostwa świata Dywizji 2A w Tallinie. Turniej w stolicy Estonii odbędzie się od 1 do 7 kwietnia 2018 roku, a rywalami naszych hokeistów (wierzymy, że z co najmniej trzema tyszanami w skłądzie!) będzie zespół gospodarzy oraz Korea, Litwa, Wielka Brytania i Australia.


Źródło : http://mosm.tychy.pl/