Za tydzień korekta rozkładu Kolei Śląskich.

 


Koleje Śląskie poinformowały wczoraj o zmianach w kursowaniu pociągów, które nastąpią po kolejnej korekcie rozkładu jazdy. Nastąpi ona w przyszłą niedzielę, 3 września. Wszystko w związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych zaplanowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. To czwarta korekta rozkładu jazdy spośród pięciu planowanych przez zarządcę infrastruktury. Zmiany będą obowiązywać do 14 października.

– Na linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny) od 4 IX w rozkładzie zostaną wydłużone relacje dwóch pociągów kursujących w dni robocze. Pociąg o numerze 44202 dotychczas kursujący z Katowic do Sosnowca będzie zaczynał kurs z Tychów Lodowiska (odj. 18.41). Analogicznie pociąg numer 44209 z Sosnowca (odj. 19.40) nie będzie kończył kursu w Katowicach, tylko dojedzie do Tychów Lodowiska.

KŚ proszą o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów: w liniowym rozkładzie jazdy dostępnym n stronie internetowej przewoźnika oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP PLK  (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). W celu uniknięcia pomyłek należy zwracać uwagę na termin obowiązywania danego rozkładu umieszczony tuż pod nazwą linii komunikacyjnej oraz zwracać uwagę na różne warianty kursowania poszczególnych pociągów.

KŚ przypominają także o możliwości wyrażania swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/