Michael Kolarz otrzymał polskie obywatelstwo.

 


Obrońca GKS Tychy może zagrać w barwach reprezentacji Polski. Do tej pory nie mógł występować w turniejach rangi Mistrzostw Świata. Kolarz wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa złożył pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu na taflach PHL występował jako zawodnik polskiego pochodzenia.

– To nie jest tylko zwykły dokument. Jestem dumny, że otrzymałem polskie obywatelstwo. Bardzo się cieszę. Cała procedura trwała prawie rok. Musiałem najpierw poszukać wszystkich swoich przodków, póżniej było do załatwienia dużo formalności, ale w końcu się udało- mówi Michael Kolarz, zawodnik GKS Tychy.

Urodzony w przygraniczym Hawirzowie zawodnik posiada polskie korzenie, zarówno od strony matki, jak i ojca. Kolarz mówi także bardzo dobrze po polsku i jak dodaje podoba mu się w naszym kraju.

– Ludzie są bardzo fajni, zawsze służą pomocą. Kraj jest bardzo piękny. Myślę, że dużo Czechów nie wiem o tym, jak jest dużo fajnych miejsc w Polsce. Warunki życia są naprawdę dobre. Miałem okazję grać w Niemczech czy Stanach i jakość życia jest tu naprawdę bardzo wysoka. Mam teraz godzinę do domu, ale myślę, żeby zostać na zawsze w Polsce- dodaje Michael Kolarzzawodnik GKS Tychy.

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy z obrońcą „Trójkolorowych”.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/