Tyszanin spowodował kolizję, próbował przekupić policjantów i miał ze sobą broń.

 


Sosnowieccy policjanci doprowadzili przed oblicze Prokuratora 43-letniego mężczyznę, który w centrum miasta, kierując nietrzeźwy swoim samochodem, spowodował kolizję trzech aut, po czym wykonującym z nim czynności policjantom zaproponował łapówkę w łącznej wysokości ponad 1000 zł. To nie wszystko.

43-letni mieszkaniec Tychów,  kierując swym Mercedesem,  spowodował w centrum Sosnowca kolizję trzech aut. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia żadna z osób w nim uczestniczących (poza sprawcą, który został lekko ranny) nie odniosła żadnych obrażeń. Po przebadaniu krwi mężczyzny( z uwagi na znaczny stopień nietrzeźwości nie udało się przeprowadzić badania alkomatem) okazało się, że zawartość alkoholu w niej wynosi blisko 3,5 promila. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci ujawnili w nim broń, a w toku dalszych czynności kolejną sztukę broni i ponad 50 szt amunicji amunicji różnego rodzaju, z której część posiada oznaczenia i cechy amunicji ostrej. Podczas czynności zatrzymany zaproponował policjantom 870 zł i 100 EUR w gotówce, w zamian za puszczenie go wolno.

Prokurator przedstawił mu już zarzuty usiłowania nakłonienia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności, za które to przestępstwo tyszanin może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Odpowie również za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwym. To, czy zostaną mu również przedstawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji okaże się po uzyskaniu szczegółowej opinii biegłego. Prokurator objął 43-latka policyjnym dozorem i zdecydował o zastosowaniu wobec niego poręczenia majątkowego w wysokości 10 000 złotych.


Źródło : http://sosnowiecki.pl/