Ruch wnioskuje o przełożenie meczu z Tychami.

 


Ruch skierował do Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wniosek o przełożenie na inny termin meczu 7. kolejki Nice 1 Ligi z GKS Tychy.

Siódma seria spotkań zaplanowana jest na pierwszy weekend września. W tym czasie odbywać się będą także zgrupowania reprezentacji narodowych. W związku powołaniem do kadr młodzieżowych dwóch zawodników pierwszej drużyny Ruchu – Mateusza Hołowni (U’21) i Bartłomieja Kulejewskiego (U’18) – nasz Klub zwrócił się do Departamentu Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o rozegranie derbowego meczu z Tychami w innym terminie. Decyzję w tej sprawie oraz ewentualną nową datę spotkania wyznaczy PZPN.


Wyciąg z regulaminu rozgrywek:

Art. 20

  1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, powołanie na zgrupowanie reprezentacji narodowej, połączone z rozgrywaniem meczu międzypaństwowego w oficjalnym terminie FIFA, co najmniej jednego zawodnika klubu, uprawnionego do gry w rozgrywkach I ligi, może stanowić podstawę do złożenia przez zainteresowany klub wniosku o przełożenie zawodów na inny termin.

Źródło : http://www.1liga.org/