Klasyczny Sprint na torze FCA.

 


Tego jeszcze nie było!!! Wychodząc naprzeciw coraz większej rzeszy użytkowników klasycznych pojazdów zapraszamy na I Klasyczny Sprint – imprezę towarzysko-sportową dla amatorów oraz zawodników z licencją, mającą na celu propagowanie klasycznej motoryzacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawdź siebie i swojego klasyka na próbie sportowej na zamkniętym, bezpiecznym obiekcie.

Osoby posiadające klasyczne pojazdy, które nie wystartują w sprincie serdecznie zapraszamy na towarzyszący imprezie zlot pojazdów zabytkowych.

· Termin i miejsce: 20.08.2017, Tor FCA Tychy,
· Liczba uczestników : max 80 załóg,
· Charakterystyka próby: 2000m, 3 przejazdy,
· Wpisowe: 120-150 zł (dla członków AZT 100 zł),
· Samochody dopuszczone: wszystkie klasyczne pojazdy dopuszczone do ruchu oraz konstrukcje sportowe wyprodukowane przed rokiem 1993. Dopuszcza się start samochodów młodszych (do 1995 roku włącznie) posiadających szczególne walory zabytkowe lub sportowe . Pojazdy te zostaną dopuszczone do zawodów według uznania organizatora,
· Uczestnicy: Załogę stanowi kierowca i pilot. Kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy kat. B, pilot musi mieć ukończone 17 lat. Dopuszcza się start zawodników z licencją sportu samochodowego. JEDZIEMY W KASKACH !!!
· Podział na klasy (według pojemności skokowej silnika):
· K1 – do 1200 cm3,
· K2 – powyżej 1200 cm3 do 1600 cm3,
· K3 – powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3,
· K4 – powyżej 2000 cm3,
· OPEN – zawodnicy z licencjami sportu samochodowego, pojazdy zmodyfikowane niezgodnie z duchem epoki, samochody nie spełniające kryterium wieku. Zawodnicy z klasy OPEN nie będą wliczani do końcowej klasyfikacji generalnej.

Imprezą towarzyszącą będzie ZLOT POJAZDÓW ZABTOWYCH
Zapraszamy wszystkich użytkowników starych pojazdów na towarzyszący sprintowi zlot pojazdów zabytkowych. Zaprezentujcie się szerokiej rzeszy kibiców zaszczycając swoją obecnością to niecodzienne święto motoryzacji.

Krótka charakterystyka zlotu:

· Termin i miejsce: 20.08.2017, Tor FCA,
· Wpisowe: 30 zł – w tym pamiątkowy dyplom, pamiątkowe naklejki, posiłek dla każdego członka załogi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Źródło : www.azt.tychy.pl