Do zakończenia budowy Parku Wodnego Tychy coraz bliżej.

 


W Tychach trwa budowa parku wodnego. Prace powinny się zakończyć w tym roku. Na budowie Wodnego Parku Tychy, który ma kosztować ok. 100 mln zł pracuje ok. dwustu osób.

W przyszłym tygodniu mają odbyć się testy zjeżdżalni i basenu ze sztucznymi falami do surfingu. W parku będzie można skorzystać na przykład z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Będzie też symulator surfingu pod dachem.

Niecodzienna jest również elewacja. Dzięki niej park zmienia barwę od zielonej przez fioletową po złotą, w zależności od kąta patrzenia i pogody.

W Wodnym Parku Tychy montowane są  urządzenia tężni solankowej. Z kolei w brodziku zewnętrznym wykonano ostatnią warstwę konstrukcyjną. Trwają również prace przygotowawcze do napełnienia zbiornika surfingu i uruchomienia symulatora. Z kolei w strefie fitness oraz łaźniach piwnych trwa montaż sufitów. Instalowane są również elementy „drogowskazów”  ewakuacji. A na zewnątrz w strefie parkingu zamontowano konstrukcję pod zadaszenie schodów.

Obecnie Park Wodny szuka też pracowników. Nowozatrudnieni pracownicy będą odpowiedzialni za kilka stref: kas, saun, wellness, Edukatorium. Będą oni osobami 'pierwszego kontaktu’ z klientem.