Cell Cup – Veszprem : Złote piłkarki ręczne MOSM Tychy.

 


W dniach 6-12 sierpnia w węgierskim Veszprem odbył się 21. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej Cell-Cup, w którym wzięły udział nasze szczypiornistki.

Cell-Cup jest jednym z największych i najbardziej popularnych turniejów w Europie. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział ponad 147 drużyn z 21 krajów, nie tylko europejskich, ale również z Azji i Ameryki Południowej. Zawodniczki MOSM Tychy były jedynymi reprezentantkami Polski. W swojej kategorii wiekowej (WU18) podjęły walkę systemem „każdy z każdym” nie tylko z innymi juniorkami, ale również z seniorkami. Po zaciętym boju, wygranych sześciu meczach (m.in. z reprezentacją Malty, świetnymi zespołami z Niemiec, Węgier, Rumunii, Belgii), poddały się jedynie seniorskim drużynom – węgierskiemu Veszprém Pannon Sport Egyesület oraz rumuńskiemu Szekelyudvarhelyi NKK i tym samym zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie zdobywając złote medale oraz koronę. Biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju oraz fakt, że dziewczyny uczestniczyły w nim po raz pierwszy, należy uznać to za wielki sukces!

Wyniki juniorek MOSM Tychy: 17:27 z Szekelyudvarhelyi NKK (Rumunia, seniorki), 19:22 z Veszprém Pannon Sport Egyesület (Węgry, seniorki), 27:22 z reprezentacją Malty (seniorki), 26:24 z VfL Günzburg (Niemcy, juniorki), 25:19 z ACS Transilvania Brasov (Rumunia, juniorki), 23:22 z Kisvardai Kezilabda Club (Węgry, juniorki), 34:25 z Wilrijk – Uilenspiegel (Belgia, juniorki), 23:14 z Büki TK (Węgry, seniorki).

Starszym dziewczynom towarzyszyły młodsze koleżanki z klubu MOSM Tychy, które w kategorii młodziczek zdobyły 14. miejsce na 21 drużyn.

Skład Juniorek MOSM Tychy:

Bieluń Wiktoria, Kawalec Karolina, Kokot Sandra, Kosmowska Wiktoria, Kulik Paulina, Lisicka Aleksandra, Mazurczyk Adrianna, Sawczyk Michalina, Szyroki Iwona, Wiktoria Koska, Wilczyńska Klaudia, Zioła Agnieszka

Trenerzy:

Barbara Frączek, Krzysztof Willem


Źródło : http://mosm.tychy.pl/