Paprocany w zestawieniu najładniejszych polskich miejskich plaż według magazynu ELLE.

 


Lato w mieście nie musi być nudne. Oto nasze zestawienie najładniejszych miejskich plaż.

Miejskie plaże cieszą się latem szczególną popularnością. Mieszkańcy miast zmęczeni upałem szukają na nich głównie ochłody nad wodą, relaksu, miejsca na piknik, albo do opalania. Przed Wami nasza lista najładniejszych tego typu miejsc w Polsce. Kolejność przypadkowa.

1. Plaża „Poniatówka”, Warszawia

Jedna z bardziej popularnych plaż miejskich w Warszawie. Przybija do niej także prom. Dużo piasku i wolnej przestrzeni, boisko do siatkówki i klubokawiarnie: Plażowa, Tematrzeka, wyznaczone miejsca na ogniska i sąsiedztwo Stadionu Narodowego to główne zalety Poniatówki. Rodziny z dziećmi docenią też fakt, że w pobliżu znajduje się całkiem przyjemny plac zabaw.

2. Hot Spot, największa plaża miejska, Wrocław

15 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionej piaskiem, leżakami, hamakami, parasolami i innymi akcesoriami umilającymi letni pobyt nad wodą. Do tego boisko do siatkówki, miejsce do gry w bulle, kącik do grillowania i spory parkiet taneczny.

3. Plaża miejska, Jezioro Krzywe, Olsztyn

Od niedawna Olsztynianie moga cieszyć się pięknie odświeżonym terenem nad wodą. Ta plaża nad Jeziorem Krzywym to część Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie. Na plażowiczów czeka mnóstwo atrakcji: boiska do siatkówki, pływający plac zabaw, punkty gastronomiczne, klasyczne kąpielisko, czy baza dla kajaków. Bez wątpienia to jedno z ciekawszych miejsc tego typu na Warmii.

4. Teren rekreacyjny nad Jeziorem Paprocany, Tychy

Drewniana promenada nad Jeziorem Paprocańskim to duża atrakcja tego regionu. Do dyspozycji gości są ławki z parasolami (mogą one również pełnić funkcję trybun) oraz hamaki zamontowane w specjalnych wycięciach pomostu tuż nad wodą. W niedalekiej odległości od promenady znajdują się punkt gastronomiczny, piaszczysta plaża, siłownia pod chmurką oraz prawdziwy hit – wodny plac zabaw.

5. Plaża nad Jeziorem Maltańskim, Poznań

Malta to jedno z ulubionych miejsc Poznaniaków na aktywny wypoczynek. W naszym zestawieniu nie mogło więc zabraknąć plaży nad Jeziorem Maltańskim. Kąpielisko jest strzeżone. Oferuje plażępiaszczystą i trawiastą. W okolicy punkty gastronomiczne, boiska do piłki nożnej i siatkówki, strefa street workoutu i ścieżki rowerowe.

6. Plaża miejska w Sopocie

To chyba najpiękniejsza plaża miejska nad morzem w Polsce. Ciągnie się na długości około 4 km. Jej najbardziej malownicza część to oczywiście okolice Grand Hotelu i słynnego, sopockiego molo. W pobliżu znajduje się całe mnóstwo dobrych restauracji i barów, wypożyczalnie sprzętu sportowego. Minus? Tłok w najbardziej upalne dni.

7. Plaża na Płycie Desantu, Warszawa

Jedna z ulubionych miejscówek młodych Warszawiaków jeśli chodzi o plażowanie nad Wisłą. Wprawdzie miejsca jest znacznie mniej niż na popularnej „Poniatówce”, jednak tę niedogodność rekompensuje infrastruktura: kluby: Cud nad Wisłą, Rejs i Pomost 511, toalety, sauna, leżaki, hamaki, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego. Wieczorem atrakcje w postaci imprez, koncertów, potańcówek pod chmurką.

8. Plaża na Bulwarze Kurlandzkim, Kraków

Ta plaża jest chyba „najmłodsza” na naszej liście. Oficjalne otwarcie odbyło się w połowie lipca tego roku. „PrzyStań na plaży”  to oficjalna nazwa tego nowego miejsca. Są leżaki, koce i huśtawki (różowe!). W gorace dni ma być uruchamiana kurtyna wodna. W planach boisko do siatkówki i miejsce do gry w bulle.


Źródło : http://www.elle.pl/