Rakietą z planetami obok lustra i tarczy.

 


Rakieta, lustro, tarcza, klasy, łapy King Konga czy twister – to tylko kilka przykładów gier terenowych, jakie pojawiły się w ostatnich dniach na placach zabaw w Tychach: w Parku Niedźwiadków, Parku Miejskim, Parku Jaworek oraz na placu zabaw przy ul. Nowej w dzielnicy Żwaków.

Powstałe właśnie strefy kreatywne są uzupełnieniem tradycyjnych placów zabaw.

– Gry te łączą w sobie aktywność fizyczną z aktywnością umysłową i są dostosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Plansze stanowią połączenie tradycyjnych gier i zabaw podwórkowych z nowoczesnymi technologiami. Korzystając z nich dzieci będą mogły uczyć się przez zabawę, wykonywać proste obliczenia matematyczne i ćwiczyć swoją pamięć – mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor TZUK w Tychach.

Na kreatywne strefy gier Tyski Zakład Usług Komunalnych przeznaczył 10 tys. złotych brutto. W przyszłym roku podobne strefy mają powstać w kolejnych parkach.

W przyszłym roku cały Park Niedźwiadków zyska drugie życie.

– Powstać ma tam „naturalistyczny plac zabaw” wykonany z samych surowców naturalnych, głównie drewna. Główna atrakcja parku – trzy niedźwiadki, mają zostać odnowione, lifting przejdzie także fontanna, która zmieni się w donicę. W parku pojawi się za to nowa fontanna, miejsce do gry w szachy, szalety publiczne dostosowane do potrzeb osób starszych i wiele innych atrakcji  – mówi Miłosz Stec – Zastępca Prezydenta ds. Infrastruktury.

W tym roku powstanie projekt zagospodarowania parku, realizacja planowana jest na przyszły rok.


Źródło : http://umtychy.pl/