Nocą z aparatem po Tychach czyli – II Tyski NightSpotting [foto]

 


W nocy z soboty na niedzielę 5/6 sierpnia br. w Tychach odbył się po raz drugi Tyski NightSpotting czyli czterogodzinna, nocna podróż po mieście, podczas której można było fotografować Tychy w różnych punktach i z różnej perspektywy.

Uczestnicy do dyspozycji mieli autobus PKM Tychy, który zapełnił się po godz. 22:00 na Rynku i ruszył w kierunku osiedla „A” i głównego dworca kolejowego. Zatrzymując się w różnych punktach miasta uczestnicy uchwycili m.in. Bramę Słońca z księżycem czy autobus z szelkami w perspektywie pomnika „Żyrafy” docierając aż po osiedle „Z” i Cielmice.

Trasa przejazdu została ustalona z uczestnikami wydarzenia, tak aby każdy mógł sfotografować różne ciekawe miejsca również przy okazji promując miasto oraz ekologiczną i cichą komunikację miejską. Celem nocnego fotografowania jest również zarażanie pasją mieszkańców miasta, pokazanie, że Tychy żyją wtedy kiedy są ludzie na ulicach, że nocą również jest pięknie i co najważniejsze w każdym wydarzeniu to to, że ciągle się w Tychach coś dzieje i warto odejść od komputera wyjść z domu i poznać nowych ludzi.

Udział w imprezie był bezpłatny, więc wzięli w niej udział pasjonaci fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu, którzy byli nie tylko z Tychów, ale np. również z Gliwic.

Imprezę zapoczątkował w Tychach w ubiegłym roku Tyski Radny Michał Kasperczyk, który również prowadził nocny autobus. W tym roku odbyła się już druga edycja tego wydarzenia przyciągając jeszcze więcej pasjonatów nocnej fotografii.

Impreza odbyła się dzięki wspólnym działaniom: Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY i PKM Tychy.

W październiku zdjęcia wykonane podczas tego nocnego spaceru autobusem, będzie można obejrzeć na wystawie i podczas slide show w Pasażu Kultury Andromeda.