MOSM Tychy w „10” najlepszych klubów Śląska.

 


MOSM Tychy uplasował się w czołowej „10” najlepszych klubów woj. śląskiego we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży za ubiegły rok. Tyski klub zajął 7. miejsce na 377 sklasyfikowanych.

MOSM to w tyskim sporcie potęga od lat, ale w najważniejszych imprezach sportu młodzieżowego (młodzieżowe mistrzostwa Polski, mistrzostwa Polski juniorów, mistrzostwa Polski juniorów młodszych, międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików) punktowało także siedem innych klubów: Polonia Tychy (piłka nożna K), GKS Tychy (piłka nożna M), Tyski Klub Golfowy, UKS Auerbach, Śląskie Towarzystwo Strzeleckie, UKS Jedynka SP 1 i TKKS Jadberg Pionier.

Na 377 punktów zdobytych przez tyskie kluby, sportowcy MOSM wywalczyli 257 pkt, natomiast wspomniane 7 pozostałych klubów – 119 pkt. I w tym gronie bezkonkurencyjne jest Śląskie Towarzystwo Strzeleckie, którego zawodniczki w rywalizacji młodzieżowej wywalczyły 72 pkt. A rok 2017 zapowiada się jeszcze lepiej, bowiem podopieczne trenera Krzysztofa Rymskiego wróciły z mistrzostw Polski z kilkoma medalami w tym ze złotymi. Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Tyski Klub Golfowy – 18 pkt, a na trzecim uplasowały się Polonia Tychy i TKKF Jadberg – po 8 pkt. W sumie tyskie kluby zdobyły w wojewódzkim rankingu współzawodnictwa dzieci i młodzieży 377 pkt, co dało miastu 14 lokatę na 86 sklasyfikowanych miast i gmin.

A jakie dyscypliny w 2016 roku przyniosły tyskiemu sportowi w wydaniu młodzieżowym najwięcej punktów? Tutaj zdecydowanym liderem jest strzelectwo (ŚTS) – 72 pkt. Kolejne miejsca zajęły: pływanie (MOSM) – 49 pkt, hokej (MOSM) i kajakarstwo (MOSM) – po 45 pkt, piłka ręczna K (MOSM) – 33, siatkówka (MOSM) – 31, boks (MOSM) – 24 (16.), golf (TKG)– 18. Najmłodsi sportowy rywalizują w Tychach w 18 dyscyplinach (K i M), które znalazły się w rankingu Urzędu Marszałkowskiego i Śląskiej Federacji Sportu.

Jeśli chodzi o lokaty tyskich sportowców według dyscyplin uprawianych w Tychach, to w rankingu woj. śląskiego najwyżej sklasyfikowane jest strzelectwo – w 2016 rok ŚTS był najlepszym klubem na 6 działających w województwie klubów strzelectwa sportowego. Wysoko, bo na 3. miejscu jest pływanie MOSM – 3. (na 20 klubów). Inne dycypliny: hokej na lodzie MOSM – 4. miejsce (5 klubów), kajakarstwo MOSM – 4. (7 klubów), siatkówka MOSM – 4. (10 klubów), koszykówka MOSM – 5. (9 klubów).


Źródło :  http://mosm.tychy.pl/