Łukasz Kopczyk wraca do GKS Tychy.

 


Po 2,5 sezonach spędzonych w Rozwoju Katowice do swojego piłkarskiego domu wraca jedna z legend tyskiego klubu – Łukasz Kopczyk.

35-letni zawodnik jest wychowankiem MOSM Tychy, z którego przed startem sezonu 2000/01 trafił do GKS. Przez ten cały czas reprezentował barwy tyskiej drużyny, stając się prawdziwym wzorem do naśladowania młodych piłkarzy i przykładem przywiązania do barw klubowych.

Łukasz Kopczyk, razem z GKS Tychy, świętował trzy awanse: do IV, II i I ligi. W trójkolorowych barwach rozegrał 384 ligowych spotkań, w których zdobył 41 bramek.

W przerwie zimowej sezonu 2014/15 opuścił szeregi „Trójkolorowych” i do końca minionych rozgrywek był graczem Rozwoju Katowice. Teraz wraca do tyskiego klubu w innej roli.

– Łukasz to postać, której tyskim kibicom nie trzeba przedstawiać. Spędził w naszym klubie kilkanaście lat na boisku, stając się prawdziwą legendą GKS. Teraz „Kopa” zaczyna kolejny etap w swojej przygodzie z piłką, a my nie wyobrażaliśmy sobie, by mogło to nastąpić w innym klubie, niż GKS Tychy. Mocno liczymy na jego doświadczenie wyniesione z ligowych boisk, szczególnie w pracy z naszą młodzieżą – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Kopczyk będzie grającym asystentem trenera drugiej drużyny GKS, Tomasza Wolaka. Ponadto do jego obowiązków będzie należała obserwacja potencjalnych wzmocnień pierwszego zespołu, a także pomoc trenerom grup młodzieżowych.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/