Policyjne działania „SMOG”.

 


Dzisiaj policjanci z tyskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań pd nazwą „SMOG” . Są to działania kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie.

Tyscy policjanci włączyli się do dzisiejszych działań, prowadzonych na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych, pod kryptonimem „SMOG”. Stróże prawa eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Mundurowi reagują na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/