Łukasz Bogusławski szóstym wzmocnieniem GKS Tychy.

 


Nowym piłkarzem GKS Tychy został Łukasz Bogusławski. 24-letni zawodnik podpisał z tyskim klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku.

Swoją przygodę z futbolem urodzony w Augustowie zawodnik rozpoczynał w drużynie MOSiR Grajewo, skąd trafił do młodzieżowych zespołów Jagiellonii Białystok. Przebił się również do pierwszej drużyny białostoczan, ale wówczas nie zdołał zadebiutować w Ekstraklasie.

 Budujemy zespół w oparciu o młodych i doświadczoncych zawodników. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego balansu. Cały czas prowadzimy intensywne działania w celu wzmocnienia GKS Tychy przed startem sezonu. Na każdej pozycji musi być konkurencja. W tym okienku transferowym konsekwentnie to realizujemy. Dziś do naszego zespołu dołączył kolejny wartościowy zawodnik. Łukasz choć miał propozycję z innych klubów, wybrał naszą ofertę. Jestem przekonany, że spełni stawiane przed nim cele – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Tyski Sport S.A.

W kolejnych sezonach zaliczył epizody w Legii Warszawa i Widzewie Łódź, a przed sezonem 2014/15 związał się umową z Chrobrym Głogów, gdzie przez półtorej roku był podstawowym graczem. Dobre występy w pierwszoligowcu zaowocowały powrotem do zespołu grającego w Ekstraklasie – Górnika Łęczna.

Uniwersalny piłkarz, bo mogący występować zarówno w linii obrony, jak i pomocy w klubie z Lubelszczyzny spędził rundę wiosenną sezonu 2015/16 oraz jesienną 2016/17 zaliczając łącznie 14 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym. 

Wiosną minionego sezonu Bogusławski grał w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie wystąpił w 14 meczach Nice 1 Ligi.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/