GKS Tychy U17 przegrał po karnych walkę o Centralną Ligę Juniorów [wideo]

Walka na boisku, pełne trybuny i emocje do ostatnich sekund. Piłkarze GKS Tychy U-17 po niezwykle zaciętym pojedynku przegrali po serii rzutów karnych z Górnikiem Zabrze. Stawką meczu był awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Pierwsze spotkanie rozgrywane w Zabrzu zakończyło się remisem 2-2. W Tychach, Górnik dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale po regulaminowym czasie gry nie było rozstrzygnięcia. Dogrywka zdecydowanie należała do GKS. Gospodarze wypracowali sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale bramkarz Górnika nie dał się pokonać. Na kilka minut przed zakończeniem dogrywki tyszanie nie wykorzystali  rzutu karnego.

Serię rzutów karnych lepiej wykonywali zawodnicy drużyny gości i to Górnik w przyszłym sezonie będzie występował w Centralnej Lidze Juniorów. Podopiecznym trenerów Sebastiana Kokoszki, Sebastiana Idczaka i Piotra Mrozka należą się wielkie brawa, bowiem GKS po raz pierwszy w historii walczył o awans do CLJ.