Tyski dialog w sprawie autobusów.

 


Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach ogłosiło dialog techniczny, do którego zaprasza wszystkich zainteresowanych producentów autobusów. Spółka chce w ten sposób opracować jak najdokładniejszą dokumentację przetargową, która pozwoli przewoźnikowi pozyskać jak najlepsze autobusy gazowe, na jak najlepszych warunkach.

Tychy, po raz kolejny, za cel na perspektywę unijną, postawiły sobie unowocześnienie autobusowego parku taborowego. W listopadzie ubiegłego roku, gdy opublikowana została zaktualizowana lista projektów indywidualnych zgłoszonych do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, jasne stały się zamiary tyskich przewoźników.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej i Tyskie Linie Trolejbusowe planuje pozyskać łącznie 62 autobusy i trolejbusy. Projekt ten został wyceniony na 170 mln złotych, a obie spółki liczą na dofinansowanie rzędu 100 mln.

PKM Tychy jest jednym z największych przewoźników w Polsce, którzy zaufali autobusom na gaz ziemny. Spółka dalej zamierza iść w tym kierunku, dlatego ogłosiła dialog techniczny, który ma pozwolić na pozyskanie maksymalnie szczegółowych informacji od producentów. Zakres dialogu robi wrażenie, ponieważ władze przewoźnika przygotowały aż 41 pytań dla potencjalnych dostawców.

W Tychach chcą poznać poznać pełną ofertę pojazdów na gaz jakie są obecnie dostępne na rynku, we wszystkich segmentach autobusów miejskich. Władze przewoźnika nie ukrywają, że są otwarte na nowe rozwiązania np. alternatywne paliwo w postaci biogazu. Spółka chce poznać także koszty eksploatacji pojazdów – dialog ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, jakie są koszty użytkowania oraz niezbędnych napraw dla autobusu o przebiegu ok. 800 tysięcy kilometrów.

Jeszcze do jutra przewoźnicy mają czas na podjęcie decyzji o udziale w dialogu ogłoszonym przez tyskiego przewoźnika.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/