Abarth 695 Rivale – ostry maluch z tyskiej fabryki.

 


W ramach świętowania współpracy z marką Riva, Fiat zaprezentował kolejną odsłonę swojej ikony. Najnowsza z nich nazywa się Abarth 695 Rivale.

Producent określa Abartha 695 Rivale najbardziej wyrafinowanym Abarthem w historii. Samochód wyróżnia specjalne malowanie, z podwójnym błękitnym paskiem w miejscu łączenia kolorów Riva Sera Blue i Shark Grey.

Takich stylistycznych smaczków jest tu całe mnóstwo, a wiele z nich jest inspirowanych jachtami Riva 56 Rivale. Klamki i listwę na tylnej klapie wykończono satynowym chromem, a całość prezentuje się zjawiskowo.

Abarth 695 Rivale korzysta ponadto z hamulców marki Brembo, zawieszenie dostarczyła firma Koni, a 17-calowe felgi o 14 szprychach to marka Supersport.

W kabinie produkowanego w Tychach Abartha 695 Rivale mamy do wyboru wykończenie z użyciem włókna węglowego lub drewna mahoniowego. Oba wyglądają niesamowicie i dodają „maluchowi” pazura.

Producent nie zapomniał też o technologicznej stronie samochodu. O łączność multimedialną dba system Uconnect z 7-calowym ekranem, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto.

Pod maską Abartha 695 Rivale pracuje 1,4-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Oferuje on moc 180 KM i moment obrotowy na poziomie 250 Nm. Te parametry pozwalają rozpędzić auto od zera do 100 km/h w 6,7 sekundy, a przyspieszanie kończy się przy 225 km/h.

   


Źródło : http://www.auto-motor-i-sport.pl/