Przewoził ciężarówką odkręcone butle z gazem.

 


W poniedziałek 24 kwietnia na drodze krajowej nr 1 w Tychach inspektorzy transportu drogowego z Katowic zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którym polski kierowca wiózł nieszczelne butle z gazem.

W czasie kontroli przestrzeni ładunkowej ciężarówki, inspektorzy ITD zauważyli, że umieszczone w koszu butle z gazem były nieprawidłowo zabezpieczone – pas mocujący butle do ramy kosza przebiegał bezpośrednio przez niezabezpieczone w żaden sposób zawory. Jedna z nich była nieszczelna i doszło do uwolnienia gazu. Pozostałe butle również zagrożone były wyciekiem gazu.

Ze względów bezpieczeństwa na miejsce kontroli inspektorzy wezwali Straż Pożarną. Strażacy usunęli zagrożenie związane z nieszczelną butlą oraz zabezpieczyli ładunek. Następnie pojazd został dopuszczony do dalszej jazdy. W sprawie będą jednak prowadzone dalsze czynności w stosunku do nadawcy, załadowcy oraz przewoźnika. Grozi im kara administracyjna za niezabezpieczenie ładunku z towarem niebezpiecznym w należyty sposób. Oprócz tego, ciężarówka przewożąca taką ilość niebezpiecznych substancji, powinna być oznakowana pomarańczowymi tablicami.


Źródło : http://moto.wp.pl/