III liga kobiet : Rekord II Bielsko-Biała – Polonia GKS Tychy 5:6

Fantastyczny come back Polonii GKS! Tyszanki pokonały w wyjazdowym spotkaniu Rekord II Bielsko-Biała 6-5, chociaż po pierwszej połowie przegrywały 1-3. Dwa trafienia padły w doliczonym czasie gry.
Mecz z impetem rozpoczęły polonistki, ale nie mogły znaleźć drogi do bramki. Z tym problemu nie miały bielszczanki, najpierw zdobywając bramkę z rzutu wolnego, a potem po pechowej interwencji Trombali. Przewaga tyszanek była wciąż ogromna, jednak strzały z dystansu nie zaskoczyły bramkarki Rekordu. Po kolejnym golu gospodyń z wolnego w końcu odpowiedziały Trójkolorowe, a konkretnie Nowak.
Po przerwie dalej strzelały rekordzistki. Po kolejnym wolnym, którym nie dały szans tyskiej golkiperce, ponownie odpowiedziała Polonia, tym razem bramką po rzucie rożnym Kopczyńskiej. Moment później było już 3-4 za sprawą kolejnego gola Nowak i kiedy wydawało się, że tyski zespół wrócił na dobre tory, bramkę znów zdobył Rekord. W 74. minucie będąca w świetnej formie Nowak zdobyła swoją trzecią bramkę, a w doliczonym czasie gry dośrodkowanie Hałatek wykorzystała ponownie Kopczyńska. Przybitemu Rekordowi trudno było nadążyć za wydarzeniami boiskowymi, co wykorzystała Wiktoria Nowak i strzałem z najbliższej odległości zdobyła gola na wagę zwycięstwa.
Następne spotkanie już w niedzielę, 9 kwietnia w Tychach. Rywalem będzie LKS II Goczałkowice. Początek o 16:00.
Rekord II Bielsko-Biała – Polonia GKS Tychy 5:6 (3:1)
35′ 63′ 74′ 80’+2 Nowak, 61′ 80’+1 Kopczyńska
Trombala – Błaszczyk (50′ Bielas), Kowalska, Czechowska, Kopczyńska – Mazur, Ogierman, Stolarczyk, Nowak – Hałatek, Tobiczyk (41′ Żychoń)