IV liga : GKS II Tychy – Sarmacja Będzin 2:3

W meczu 19. kolejki IV ligi piłkarze GKS II Tychy przegrali na własnym terenie z Sarmacją Będzin 2:3 (0:2). Bramki dla tyskiej drużyny zdobyli Wojciech Szumilas i Mateusz Mączyński.

Goście po pierwszej połowie prowadzili różnicą dwóch goli. W 18. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska w polu karnym GKS II wykorzystał Artur Nowak, który pokonał Marka Igaza uderzeniem z najbliższej odległości. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę słowacki golkiper nie miał szans na obronę strzału Bartosza Derlatki z narożnika szesnastki tyskiego zespołu.

Sygnał do odrabiania strat dał podopiecznym Tomasza Wolaka Wojciech Szumilas. W 47. minucie młody pomocnik popisał się celnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. W 70. minucie gry ponownie dwubramkowe prowadzenie drużyna Sarmacji objęła po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Józefa Misztala. Rozmiary porażki – również uderzeniem z jedenastu metrów – zmniejszył Mateusz Mączyński.

Niestety w trakcie niedzielnego spotkania prawdopodobnie poważnej kontuzji nabawił się Mateusz Bukowiec. 30-letni pomocnik w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania, po których okaże się, jak długo potrwa jego przerwa w treningach.

W najbliższą niedzielę (26.03) tyskie rezerwy zmierzą się na wyjeździe w derbowym spotkaniu z drugim zespołem GKS Katowice. Początek o godzinie 11.

GKS II Tychy – Sarmacja Będzin 2:3 (0:2)