Prawie 800 wolontariuszy na UEFA EURO U21.

 


Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, po niemal dwóch miesiącach rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, Lokalny Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 zakończył rekrutację wolontariuszy na czerwcowy turniej.

– Zgłosiło się mnóstwo wartościowych osób. Niestety, nie będziemy w stanie zaangażować każdej z nich – żałuje koordynator programu Damian Witkowski. Procedura rekrutacyjna otwarta została na początku września ub. roku. Najpierw chętni wypełniali w internecie specjalny formularz, a potem każdy kandydat, który przeszedł weryfikację formalną, zapraszany był na indywidualną rozmowę. Ze względu na duże zainteresowanie, w każdym z miast-gospodarzy, a więc także w Tychach, zdecydowano się na dwie tury takich rozmów.

Ostatecznie kwalifikację do programu uzyskało 785 wolontariuszy, którzy w czerwcu przystąpią do działań operacyjnych w Bydgoszczy, Gdyni, Krakowie, Kielcach, Lublinie i Tychach. 58 procent z nich to kobiety, 67% wolontariuszy to osoby w wieku od 18 do 30 lat. Najstarszy zakwalifikowany wolontariusz ma 69 lat!

Kolejnym etapem przygotowań będzie seria weekendowych szkoleń z pierwszej pomocy oraz topografii miasta i stadionu, które zaplanowano na marzec i maj. Do właściwych turniejowych działań pierwsi wolontariusze przystąpią 10 czerwca, na niespełna tydzień przed meczem otwarcia turnieju.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 7/488