Sezon na jednoślady rozpoczęty.

 


Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Policjanci z tyskiej drogówki także wyciągnęli motocykle, na których już w pełnią służbę. Jak zawsze – pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni- to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy niestety- to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów.

Zaś kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach i unikali brawurowej jazdy stosując się do ograniczeń prędkości zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby) należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii. Mundurowi z tyskiej komendy czuwać będą nad bezpieczeństwem na naszych drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na motocyklistów. Sami także będą pełnić służbę na jednośladach, co niejednokrotnie ułatwia pracę pozwalając min. na szybkie dotarcie w miejsce wypadku.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/