Od dzisiaj obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów.

 


W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 12 marca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 10 czerwca.

Konieczność wprowadzenia aktualizacji jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Od 5 do 7 kwietnia oraz od 10 do 12 kwietnia w godzinach 9:15 – 19:10 ze względu na ograniczoną przepustowość szlaku pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Tychy Lodowisko (bez postojów na stacjach pośrednich). Koleje Śląskie dołożą starań, by najbardziej popularne połączenia były obsługiwane pociągami.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej spółki oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).


Źródło : http://wiadomosci.pless.pl/