Zmiana rozkładu jazdy pociągów – wracają remonty torów.

 


W przyszłą niedzielę, 12 marca, wejdzie w życie pierwsza korekta rozkładu jazdy pociągów 2016/17, którego czeka kilka istotnych zmian. Pasażerowie natomiast, wraz z rozpoczęciem kilku remontów, po raz kolejny muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zmiany wchodzące w życie za tydzień będą obowiązywać do 10 czerwca br. Koleje Śląskie opublikowały już informację na co zwracać szczególną uwagę podczas planowania podróży w najbliższych tygodniach.

Nieuchronnie i niepodważalnie nadchodzi przez wielu oczekiwana wiosna. Jednak wraz z jej przybyciem na szlakach naszego regionu pojawią się też ekipy remontowe, które po wybudzeniu z zimowego snu chcą naprawiać kolejne kilometry torów. To z kolei wprowadzi konieczność dostosowania do harmonogramu prac koniecznych zmian w rozkładzie jazdy pociągów. Problemy te nie ominą również pociągów Kolei Śląskich

– Konieczność wprowadzenia aktualizacji jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA. W nowym rozkładzie jazdy z największymi utrudnieniami będą się musieli liczyć pasażerowie linii S4 (Tychy Lodowisko – Katowice – Sosnowiec Główny) oraz osoby podróżujące w relacji Katowice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Bohumin” – podkreślają Koleje Śląskie w komunikacie opublikowanym na okoliczność marcowej korekty.

Linia S4 Sosnowiec – Katowice – Tychy Lodowisko

Od 5 do 7 IV oraz od 10 do 12 IV w godzinach 9:15 – 19:10 ze względu na ograniczoną przepustowość szlaku pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Tychy Lodowisko (bez postojów na stacjach pośrednich). Koleje Śląskie dołożyły starań, by najbardziej popularne połączenia były obsługiwane pociągami.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/