LAM w Mediatece.

 


Mediateka – 11 lutego 2017 r., godz. 19:00

LAM
Wacław Zimpel – klarnety, loop station, delay | Hubert Zemler – perkusja, metalofon, syntezator | Krzysztof Dys – fortepian, organy

cykl: NEXT WAVE

Klarnecista, kompozytor i improwizator Wacław Zimpel to jedna z najbardziej interesujących dziś postaci, działających na styku muzyki współczesnej, jazzu i alternatywy. Współpracował m.in. z Mikołajem Trzaską, Kenem Vandermarkiem i Evanem Ziporynem, był liderem m.in. Wacław Zimpel Quartet, Undivided i Hera. Nagrodzony prestiżowym „Paszportem Polityki” za rok 2016 w kategorii muzyka popularna ostatnio działał głównie solo – czego pięknym dowodem płyta „Lines” – ale ciągnęło wilka do lasu. W tym wypadku do gry zespołowej i do muzyki amerykańskich minimalistów, szczególnie przez Zimpla ulubionej. Zaprosił więc do współpracy Krzysztofa Dysa (znanego m.in. z zespołu Soundcheck i ze współpracy z Leną Piękniewską i Maciejem Fortuną), perkusistę Huberta Zemlera (świetnego solo i w zespołach, m.in. Slalom, Piętnastka, Incarnations, Babadag, Shy Albatross) oraz producenta Mooryca, odpowiedzialnego również za elektronikę. Rezultat? Oszałamiający.

Bilety na koncerty w ramach cykli AUKSO MODERN, NEXT WAVE i POLISH SOUNDS są dostępne w punktach sprzedaży Ticketpro na terenie całego kraju (w Tychach w sklepach Empik i Saturn), w sklepie internetowym www.ticketpro.pl oraz w Mediatece na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc).