Na stadionie w Tychach będą weryfikować wolontariuszy przed Euro U21.

 


Podczas czerwcowego turnieju o mistrzostwo Europy do lat 21 na stadionach i wokół nich będzie pracowało około 800 wolontariuszy. Mecze turnieju odbędą się również w Tychach.
Organizatorzy piłkarskich mistrzostw Europy UEFA EURO U21, zaplanowanych na czerwiec 2017 roku, przystąpili do rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na wolontariuszy. Przyjmowanie zgłoszeń trwało od września do grudnia ubiegłego roku. – Chętnych jest zdecydowanie więcej niż miejsc – informuje koordynator ds. wolontariatu UEFA EURO U21 Polska 2017, Damian Witkowski. – O tym, kto ostatecznie zostanie zakwalifikowany do udziału w projekcie, zdecydują indywidualne rozmowy rekrutacyjne, które potrwają niemal do końca lutego. Ze względu na duże zainteresowanie programem, w każdym z miast gospodarzy zorganizujemy dwie tury rozmów. Co więcej, znaczne grono kandydatów – przede wszystkim aplikujących z innych części kraju lub z zagranicy – zdecydowało się odbyć swoją rozmowę za pośrednictwem Skype’a – dodaje.

Przypomnijmy, że przy okazji czerwcowego turnieju wolontariusze będą wypełniać zadania w ramach operacji miejskich i stadionowych w 11 różnych obszarach – m.in. w transporcie,

marketingu, logistyce, współpracy z mediami oraz obsłudze gości VIP. Warto również dodać, że w niemal wszystkich miastach gospodarzach rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone zostaną na stadionach. – Nieprzypadkowo, bo przecież to na nich w trakcie turnieju będzie się koncentrować uwaga kibiców. Właśnie dlatego bardzo zależy nam, by każdy wolontariusz poznał „swój” obiekt jak najwcześniej i w jak

największym stopniu – podkreśla Witkowski.

Cały proces rekrutacyjny zakończy się 28 lutego. Następnie, w marcu i kwietniu, wszystkie osoby zakwalifikowane do programu wezmą udział w serii weekendowych szkoleń, które przygotują ich do wykonywania zadań w trakcie mistrzostw. Do właściwych turniejowych działań pierwsi wolontariusze przystąpią 10 czerwca, na niespełna tydzień przed meczem otwarcia UEFA EURO U21 Polska 2017.


Źródło : http://katowice.wyborcza.pl/