Koncert Noworoczny – Orkiestra AUKSO.

 


6 stycznia o 19 w Teatrze Małym odbędzie się Koncert Noworoczny. Wystąpi AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy z towarzyszeniem solistów – Katarzyny Mackiewicz (sopran) i Makarijego Pihura (baryton).

Katarzyna Mackiewicz – laureatka wielu nagród międzynarodowych konkursów wokalnych, jak również nagród za osiągnięcia muzyczne. W 2010 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą teatralną w Rosji „Zolotoj Sofit” za rolę Carlotty w operze komicznej C. Millockera „Gasparon”, jak również została ogłoszona Najlepszą Aktorką Operetkowo-Musicalową w sezonie teatralnym 2009-2010. W 2000 r. i w 2005 r. stypendystka Ministra Kultury i Sztuki RP.

Makarij Pihura – Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Lwowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalnym. Jest laureatem licznych konkursów wokalnych. Zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym 21 Century Art w Worzele na Ukrainie (2006), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. S. Kruszelnickiej we Lwowie (2009), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrable na Słowacji (2012) oraz I nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój (2013). Od 2012 roku śpiewa w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (Polska), w Państwowej Operze w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). Od 2013 roku jest solistą Opery Wrocławskiej. W 2015 debiutował na scenie Opery Narodowej w Warszawie.


Źródło : http://umtychy.pl/