MCK : W Starym Kinie „Kołysanka”.

 


kolysankaKolejny seans w Miejskim Centrum Kultury to filmowa uczta dla miłośników surrealizmu.

Film Juliusza Machulskiego to komedia z elementami horroru. Przedstawia historię tajemniczej, wielopokoleniowej rodziny Makarewiczów, osiedlających się na pozornie spokojnej mazurskiej wsi.

Obraz zrealizowany w 28 dni w 3 lokalizacjach zdaniem reżysera stylistycznie odstaje jednak od masowej produkcji i w sposób nowatorski miesza gatunki filmowe. Machulski podkreślił, że dla niego była to jedna z najbardziej ciekawych i spójnych realizacji.
Juliusz MACHULSKI: „Moim zadaniem jest wytyczanie nowych tras. Dlaczego mam się podczepiać pod filmy które wcześniej zrobiłem? Od dawna nie miałem takiej frajdy robiąc film”

Machulski przeczytał „uwodzicielski scenariusz” Adama Dobrzyckiego i razem z operatorem Arkadiuszem Tomiakiem zastanawiali się nad zrobieniem filmu fabularnego w konwencji kina grozy. Reżyser rozpoczął rozmowy o kręceniu „Kołysanki” z aktorami – Robertem Więckiewiczem i Małgorzatą Buczkowską-Szlenkier jeszcze przed realizacją swojego poprzedniego filmu, „Ile waży koń trojański”. Między rozpoczęciem przygotowań do realizacji, a rozpoczęciem zdjęć świadomie zaplanowano półroczną przerwę. To pozwoliło aktorom na zagłębienie się w role i wykreowanie swoich postaci nie tylko w oparciu o klasykę horroru, ale również skorzystanie z bardziej popkulturowo-muzycznych wpływów. – źródło Polski Instytut Sztuki Filmowej

„Kołysanka”
prod. 2010
reż. Juliusz Machulski
start: piątek, 28 październik, godz. 18:00
czas trwania: 1 godz. 35 min.
Wstęp wolny!

Miejskie Centrum Kultury, Ul. Boh. Warszawy 26, Tychy