Ras Luta & Roots Rockets w Underground Pub.

W sobotę, 15 października od godz. 19.00 w Underground Pub w Tychach odbędzie się koncert zespołów Ras Luta i Root Rockets. Underground Pub Tychy Music

Ras Luta to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów sceny reggae w Polsce. Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Muzyka na płytach Ras Luty każdorazowo nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub i do obrzędowgo grania Nyabinghi – klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r’n’b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzą się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

Roots Rockets to formacja założona w 2010 roku w Andrychowie. Finaliści IX edycji programu Must Be The Music w 2015 r., gdzie prezentując własne kompozycje zyskali uznanie jury oraz publiczności. Największą siłą zespołu jest pozytywna energia, tzw. ogień na scenie, dobre brzmienie gitarowe, nadające wyrazisty charakter ekspresyjnym kompozycjom ale przede wszystkim charyzmatyczny i elektryzujący frontman – Beniamin Sobaniec.
Zespół czerpie inspiracje z najlepszych polskich artystów, m. in. z Czesława Niemena (udział w jubileuszowym, 10. Festiwalu Niemen Non Stop w Słupsku – laureaci III miejsca, wystąpili jako jedyni zorganizowaną grupą z Polski). Grupa obecnie koncertując po Polsce cieszy się coraz większą popularnością.

Bilety w cenie 25 zł przedsprzedaż i 30 zł w dniu koncertu można kupić w sieci Ticketpro oraz Empik, Saturn i MediaMarkt. Pełna lista punktów sprzedaży znajduje się na stronie: www.ticketpro.pl