Uwaga Działkowicze!

 


OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wraz z nadejściem jesieni i zimy uaktywniają się działkowi złodzieje. Pozostawiony sprzęt oraz metale kolorowe są dla nich łatwym i cennym łupem. Dlatego też tyska Policja przypomina o zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania.

Policjanci ostrzegają o złodziejach, którzy „uaktywniają” swoją działalność wraz z nadejściem jesieni i zimy. W tym czasie znacznie rzadziej bywamy na terenach ogródków działkowych, lecz czasem pozostawiamy tam wartościowe rzeczy. To wszystko może być wykorzystane przez potencjalnych złodziei, którzy czekają na tzw. „okazję”. Dlatego nie daj się zaskoczyć, czasem wystarczy przestrzegać podstawowych zasad.

PAMIĘTAJ!

– Nie pozostawiaj na działce wartościowych przedmiotów, a w trakcie prac porządkowych uważaj na rzeczy osobiste: pieniądze, karty bankomatowe, dokumenty i klucze.
– Jeżeli zauważysz kręcące się w pobliżu, podejrzane osoby, nie przechodź koło nich obojętnie. Zainteresuj się co tam robią, zapytaj, może są czyimiś gośćmi, ale może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń dzwoń na Policję (997 lub 112).
– Oznakuj wszystkie wartościowe przedmioty będące na działce. W razie ich kradzieży łatwiej je będzie później zidentyfikować.
– Poproś również sąsiada o doglądnięcie twojej działki w tym okresie jesienno-zimowym.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policję w myśl kampanii „ Nie reagujesz akceptujesz”.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/