Tyska drogówka prowadzi działania „NURD”.

 


Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki przeprowadzą działania „NURD” ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach kampanii „Rok Pieszego 2016” prowadzone są działania policyjne „NURD”, które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcja będzie trwała na terenie Tychów do godziny 22.00. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

PIESI! Pamiętajcie, żeby się nie spieszyć i nie wchodzić przed nadjeżdżający pojazd. Należy upewnić się, że samochód się zatrzymał. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadamy dlatego – LEPIEJ STRACIĆ MINUTĘ W ŻYCIU, NIŻ ŻYCIE W MINUTĘ.


Źródło :  http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/