Pomóżmy Natalce !!!

NatalkaNatalka Kościesza urodziła się we wrześniu 2015 roku z ciężką zamartwicą. Niedotlenienie wywołało liczne zmiany w jej mózgu. Niestety, Natalka nie potrafi przełykać ani płakać. Nie może uśmiechnąć się do swoich kochających ją rodziców. Oddycha dzięki respiratorowi przez tracheostomię i musi przyjmować leki, które pomagają jej walczyć z silnym napięciem mięśniowym oraz drgawkami.

Mimo tych problemów jest dzielną Kluseczką i nie poddaję się! Rodzice kochają ją najbardziej na całym świecie i starają się, żeby każdy dzień był radosny i pełen wrażeń. Natalka dzielnie ćwiczy, rośnie i powolutku robi postępy. Niestety aby te postępy były coraz większe potrzebne są pieniążki na kosztowną rehabilitację oraz leki, które utrzymują ją w dobrym stanie zdrowia.
Stąd pomysł dobrych ludzi, żeby przeprowadzić aukcję, a uzyskane środki przeznaczyć na ten cel.

Na aukcji będą licytowane prace artystyczne twórców ze Śląska oraz okolic – głównie profesorów oraz studentów Instytutu Sztuki w Uniwersytety Śląskiego, Oddział w Cieszynie. ( m in. Krzysztof Pasztuła, Krzysztof Marek Bąk, Elżbieta Kuraj, Adam Czech, Natalia Pawlus)
https://www.facebook.com/swiatnatalkibezbolu/

Aby móc zobaczyć prace na żywo, odbędą się wystawy w kilku miastach na Śląsku. W Tychach będziemy mogli zobaczyć prace w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Galerii Sztuki Współczesnej : Artyści Młodym w dniach od 25 listopada do 15 grudnia 2016 roku. Galeria mieści się przy Teatrze Małym.

Oprócz wystawy w Tychach, będziemy mogli ją podziwiać także w Katowicach w Pałacu Młodzieży, 15.10 – 24.10.16; w
Oświęcimu w Oświęcimskim Centrum Kultury, 15.11 – 2.12.16; oraz najprawdopodobniej w Bielsku-Białej w hotelu „Qubus” i Ustroniu w restauracji „Wrzos”.

Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na rehabilitację oraz zakup leków dla Natalki.

Więcej informacji o Natalce znajduje się tutaj:
https://www.facebook.com/krainanatalki/