Utrudnienia w ruchu! Zamknięcie ulicy Borowej.

ulica BorowaUwaga kierowcy! Od wczoraj (czwartek, 25.08.) ulica Borowa została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Jaśkowickiej, do ul. Myśliwskiej. Wszystko z powodu wymiany przepustu, jakim płynie Potok Przegon. Na czas wykonywania prac most w ulicy Borowej zostanie zupełnie rozebrany i nie będzie możliwości przejazdu przez drogę. Dla pieszych wyznaczone zostaną bezpieczne przejścia.

Utrudnienia na ulicy Borowej rozpoczęły się wczoraj około południa i potrwają przez kilka tygodni. Droga została zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Jaśkowickiej, do ul. Myśliwskiej. Przejazd pomiędzy tymi dwoma ulicami odbywać się będzie ul. Stoczniowców i Legionów Polskich z wykorzystaniem nowego ronda, które powstaje w rejonie kościoła Ducha Świętego (zbieg ulic: Żorskiej, Myśliwskiej i Legionów Polskich). Samo rondo jest częścią innej inwestycji – docelowo będzie obsługiwało wjazd na łącznik prowadzący do ulicy Żorskiej. Rondo jest gotowe na tyle, by tymczasowo odbywał się po nim ruch, niemniej prace w tym miejscu jeszcze się nie zakończyły. Z chwilą zniesienia objazdu, robotnicy wrócą na plac budowy.

Zamknięcie ul. Borowej potrwa kilka tygodni, a na zakończenie wszystkich prac wykonawca ma czas do grudnia. Prowadzona inwestycja obejmuje nie tylko przebudowę przepustu. Zmieni się też przekrój drogi. Do tej pory pojazdy i piesi korzystali z osobnych przejść nad potokiem. Po przebudowie zlikwidowana zostanie przerwa pomiędzy kładką dla pieszych i jezdnią. Oprócz tego po stronie wschodniej zostanie wybudowany chodnik, a droga zyska nową nawierzchnie. Wówczas z chwilą, gdy ruszą roboty bitumiczne (asfaltowanie) ulica Borowa ponownie zostanie zamknięta dla ruchu.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/