Niedziela z gitarą.

bacz_z-gitara-350x350Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na przedsmak Ślaskiej Jesieni Gitarowej!

14 sierpnia od godz. 16:00, na Placu Baczyńskiego w Tychach, wystąpią zespoły POR FIESTA i ADAM PALMA z gośćmi. Wstęp wolny!

POR FIESTA,  flamencowa kapela z Polski
Zespół Por Fiesta powstał w 1998 r. Dziś koncertuje na terenie całego kraju, występuje
w radio i telewizji. Czerpiąc z surowego nurtu puro flamenco nie stroni zarazem od
współczesnego brzmienia, starając się zaspokoić oczekiwania słuchaczy różnego typu. Stąd
też wśród dokonań zespołu znajdują się zarówno koncerty kameralne, jak i imprezy
rozrywkowe. Jest to możliwe dzięki szacunkowi, jakim członkowie zespołu darzą flamenco.
Ta piękna i stara sztuka, mimo iż pochodzi z odległej nam Andaluzji, w interpretacji Polaków
nie traci nic ze swojej wartości.
O jej powodzeniu decyduje bowiem wrażliwość, temperament i żywiołowość
– atrybuty, których artystom z zespołu Por Fiesta nie brakuje.

Katarzyna Arbaczwska-Matys – taniec

Aleksandra Bartoszek – taniec

Jakub Niedoborek – gitara

Jakub Polanowski – śpiew, gitara

Michał Kowalczyk – gitara basowa

Marek Fedor – cajon i instrumenty perkusyjne

 

Adam Palma i goście: Justyna Panfilewiecz i Jan Gałach

W programie usłyszymy utwory autorskie Adama oraz covery zabierające nas w podróż w czasie z atmosfery kafejek paryskich i czasów Django Reinhardta, przez narodziny rock’n’rolla w Memphis, do

dzisiejszych popularnych hitów.

Adam Palma – najlepszy polski gi­t­arzysta akustyczny w/g plebiscytu Guitar Awards­ 2­013. Jedyny gitarzysta który może się pochwalić zaproszeniem do wspólnych występów przez najwybitniejszych gitarzystów na świecie takich jak  Al Di Meola, Bireli Lagrene i Tommy Emma­nuel­. Adam występował również z większością rodzimych artystów m.in Ewa Bem, Lora Szafran, Ewelina Flinta, Kuba Badach. Obecnie mieszka w Anglii gdzie jest wykładowcą gitary­ na dwóch u­niwersytetach.

O Adamie napisano:
– Recenzja pierwszego albumu „Good Morning” otrzymała 4 na 5 gwiazdek („Excellent”) w prestiżowym magazynie „Guitar Techniques” Styczeń 2011 (największy magazyn gitarowy w UK)
– Drugi album Adama – „2012” wydany w Niemczech, został nazwany – „jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie fingerstyle” przez niemiecki  magazyn Akustik Gitarre.
– Jennifer Batten gitarzystka Michaela Jacksona po wysłuchaniu koncertu Adama napisała na Facebooku „Adam Palma jest dla mnie nowym zabójczym odkryciem”

Justyna Panfilewicz – Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, interpretatorka poezji śpiewanej. Laureatka wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej. Uczestniczka programów TV „Bitwa na Głosy” oraz „The Voice of Poland”. Zwyciężczyni koncertu „Super Debiuty” 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 2004 roku tworzy muzykę autorską.

Jan Gałach – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pięciokrotny „Instrumentalista roku” w ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Współpracował z zespołami Dżem, Kasa Chorych, Acid Drinkers, Martyną Jakubowicz, Czarny Pies, Maciej Balcar. W 2011 założył swój zespół The Jan Gałach Band, z którym koncertuje w kraju i za granicą.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/