GKS Tychy testuje defensora. Ma on za sobą bogatą karierę.

Petr KubošKolejny zawodnik pojawił się na testach w drużynie GKS Tychy. Tym razem jest to doświadczony czeski defensor Petr Kuboš.
O tym, że Kuboš może zawitać do Tychów pisaliśmy już w sobotę. I tak też się stało. 37-letni obrońca od wczoraj trenuje z zespołem Jiříego Šejby. Na razie jest ustawiony w drugiej formacji, w której partneruje mu Słowak Miroslav Zatko.
Wypada więc zapytać, jakim graczem jest Petr Kuboš? Otóż imponuje on spokojem, gra czysto i naprawdę dobrze radzi sobie po obu stronach tafli. Jest niezwykle pożyteczny zarówno podczas gier w przewadze, jak i osłabieniu.
Przez niemal całą karierę 37-letni defensor występował na taflach czeskiej ekstraligi, w której zgromadził ciekawe liczby – 732 spotkania, 64 bramki i 117 asyst. Do tego dorobku trzeba również dodać 121 meczów i 21 „oczek” w fazie play-off. Ostatnie trzy sezony spędził w Komecie Brno.
Warto również zaznaczyć, że Kuboš ma w swojej kolekcji 9 medali mistrzostw Czech, po trzy z każdego kruszcu.
Z drużyną GKS Tychy trenuje także dwóch czeskich napastników Tomáš Kůrka i Jaroslav Kristek. O miejsce w składzie walczy również wychowanek Zagłębia Sosnowiec Marcin Horzelski.

Źródło : http://www.hokej.net/