Trwają remonty chodników.

remont chodnikaOprócz dużych remontów dróg i ulic, w mieście prowadzone są także te, które dotyczą chodników. W kilku miejscach prace już się kończą, w innych dopiero ruszają.

Drogowców, którzy pracują w pocie czoła, można spotkać na ulicy Batorego. Tam remontowany jest odcinek od skrzyżowania z ul. Braterską do skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy. W toku jest także wymiana nawierzchni chodnika przy al. Bielskiej na odcinku od ul. Czarnieckiego do ul. Cichej, a na dniach podobny remont ruszy na ul. Filaretów (rejon przedszkola).Choć niedawno zakończyły się prace na ulicy Katowickiej, MZUiM już myśli o kontynuacji. Chodnik był remontowany od bramy przy browarze w kierunku ul. Kościuszki. Wiadomo, że jeszcze w tym sezonie ekipy remontowe pracować będą na dalszym fragmencie (tym razem już al. Bielskiej) wzdłuż targowiska. Termin rozpoczęcia uzależniony jest jednak od postępu prac inwestora, który w tym samym rejonie prowadzi odrębną budowę.

W tym roku za stan chodników w naszym mieście odpowiada wyłoniona w drodze przetargu firma, firma EKO-Ogród, a w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/