Remis z Sandecją.

GKS Tychy logo na trwie

W meczu 2. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1 (1:0). Pierwszego ligowego gola w sezonie dla tyskiej drużyny strzelił Jakub Świerczok z rzutu karnego.

W 33. minucie gry wynik spotkania otworzyli gospodarze. Dośrodkowanie Macieja Małkowskiego z rzutu rożnego w pole karne „Trójkolorowych” trafiło wprost na głowę Kamila Słabego, który strzałem na długi słupek pokonał bramkarza GKS Pawła Florka.

Podrażnieni tyszanie odważnie i ambitnie ruszyli do ataku już od pierwszych sekund drugiej połowy. W 47. minucie tuż zza linii pola karnego uderzał Świerczok, ale posłał futbolówkę minimalnie obok słupka. Niewiele zabrakło także przy próbie Mateusza Bukowca, który sfinalizował kontratak tyskiej drużyny strzałem nad poprzeczką bramki Sandecji.

Z każdą kolejną minutą podopieczni Kamila Kieresia osiągali co raz większą przewagę, a w 67. minucie meczu dosłownie o centymetry pomylił się Daniel Tanżyna, który po przejęciu piłki dośrodkowanej z narożnika boiska uderzył wprost w słupek. Tyszanie swego dopięli kwadrans przed końcem pojedynku, kiedy to po faulu na Łukaszu Grzeszczyku w szesnastce gospodarzy, jedenastkę na wyrównujące trafienie zamienił Świerczok.

Napastnik zielono-czarno-czerwonych szansę na przechylenie szali zwycięstwa na stronę GKS miał jeszcze w 83. minucie gry, jednak jego sprytną próbę lobu przeczytał wychodzący z bramki Radliński.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 1:1 (1:0)