Tyscy policjanci podsumowali czas zabezpieczenia ŚDM.

Policja kolumnaTyscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas Światowych Dni Młodzieży. Był to czas wytężonego wysiłku dla kilkudziesięciu funkcjonariuszy zarówno delegowanych do Częstochowy jak i Krakowa oraz dla policjantów służących w Tychach. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem na drogach i w środkach publicznej komunikacji. Pracę policjantów docenili pielgrzymi pisząc podziękowania do Komendanta Miejskiego Policji w Tychach.

Wizyta Papieża Franciszka była wydarzeniem, do którego policjanci przygotowywali się wiele miesięcy. Tyscy policjanci podsumowali czas, w którym wspierali swoich kolegów podczas zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. Z tyskiej jednostki zaangażowanych w ŚDM było łącznie kilkudziesięciu mundurowych z różnych wydziałów komendy. Był to dla nich czas wytężonego wysiłku jednak efekty mogą cieszyć policjantów. Najlepszym podsumowaniem pracy funkcjonariuszy w Częstochowie i w innych miejscach, gdzie dbali oni ŚDM Tyskie centrumo bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży jest zdanie wypowiedziane przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna: „Całe zabezpieczenie należy ocenić niezwykle pozytywnie, myślę że najlepszym odzwierciedleniem poziomu tego zabezpieczenia jest zupełny brak wydarzeń”. Dodatkowo tyscy policjanci mogą odnotować indywidualne sukcesy ze strony pielgrzymów, którzy z wdzięczności napisani podziękowania do Komendanta Miejskiego Policji w Tychach insp. Dariusza Nowaka dla dwóch policjantów, st.sierż. Grzegorza Sroki oraz sierż. Damiana Szostaka. Pielgrzymi nie opisali szczegółów, jednakże podziękowania przez nich napisane oraz fakt docenienia pełnionej przez mundurowych służby, są dla policjantów nieocenione.

„…Jesteśmy podekscytowani empatią i dobroczynnością oraz chęcią pomocy Pańskich najlepszych i najbardziej uzdolnionych policjantów z Komendy Miejskiej w Tychach….liczymy na to, że te znikome informacje pomogą uhonorować odpowiednich ludzi i ich szlachetne czyny…”

Intensywna praca związana ze Światowymi Dniami Młodzieży nie kończyła się na zabezpieczeniach uroczystości w Częstochowie oraz Krakowie. Policjanci na terenie Tychów również prowadzili wzmożone kontrole m.in. w rejonie centrów handlowych, dworców kolejowych i autobusowych. Więcej było policyjnych patroli oraz utworzone zostały dodatkowe posterunki policji w miejscach, w których mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/