Tychy Falcons wygrywają finał PLFA I i awansują do Topligi !!!

Falcons logoTychy Falcons – Wrocław Outlaws  54:21 (12:9; 20:6; 6:6; 16:0)


W rozegranym w niedzielę 23 lipca finale PLFA I drużyna Tychy Falcons pokonała Wrocław Outlaws 54:21. Tym samym zespół ze Śląska zapewnił sobie awans do Topligi.

Falcons Finał 1

Dwóch godnych siebie rywali spotkało się w pierwszoligowym finale. Niepokonani zwycięzcy południa, Tychy Falcons, a także dominujący na północy Wrocław Outlaws. Za sprawą lepszego bilansu przywilej własnego boiska zapewniły sobie Sokoły i to one zrobiły wszystko, aby sobotnie popołudnie było prawdziwym świętem futbolu dla licznie zgromadzonej publiczności. Banici nie byli stawiani w roli faworytów, ale drużyna znana z silnego charakteru nie zamierzała poddać się bez walki, choć mecz długimi momentami nie układał się po jej myśli.

Tytuł MVP spotkania nieprzypadkowo trafił w ręce Jacka Wróblewskiego. Biegacz będący wychowankiem Saints Częstochowa punktował niemal za każdym razem kiedy dostawał piłkę w ręce i był wielką siłą napędzającą ofensywę Falcons. Na słowa uznania zasługuje Keith Ray, który tym razem podał na cztery przyłożenia i przekroczył tym samym barierę 50 touchdownów zdobytych w sezonie. Paweł Szepiszczak, wraz z Grzegorzem Dominikiem i Łukaszem Szelongiewiczem świetnie prezentowali się na skrzydłach, a w defensywie brylowali liniowi Arkadiusz Kanicki, Michał Bury i Krzysztof Richter oraz linebacker Jacek Kozub.

Sokoły kończą perfekcyjne rozgrywki z rekordową średnią punktów zdobywanych w ofensywie.  Atak wrzucający rywalom 59,9 punktu w każdym z meczów na stałe wpisze się w annałach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Za rok przekonamy się czy wysoko fruwające Sokoły zdołają powtórzyć swoje wyczyny w walce z najlepszymi w kraju.


Źródło : http://plfa.pl/