Finał ŚDM w Tychach już dzisiaj.

ŚDM TychyFinał tyskich wydarzeń kulturalnych, organizowanych w ramach Światowych Dni Młodzieży, odbędzie się dzisiaj na stadionie miejskim. Dla kierowców oznacza to mniej miejsc parkingowych – te w okolicy sportowej areny zostały zamykane już wczoraj wieczorem.

– W dniu imprezy nie będzie można parkować pod stadionem samochodami prywatnymi ani autobusami. Zachęcamy wszystkich do korzystania z komunikacji miejskiej i przespacerowanie się na stadion – mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy tyskiego magistratu.

Parkingi przy stadionie będą zamknięte od soboty, od godz. 18. Spowodowane jest to względami bezpieczeństwa.

Na sportowej arenie oraz poza nią będzie obowiązywało również kilka zasad. – Na stadion nie będzie można wnieść żadnych napojów (nawet tych w plastikowych butelkach), jedzenia i alkoholu, a także przedmiotów niebezpiecznych. Co istotne dla rodziców, nie będzie można również wnosić soczków dla dzieci. Wszystko jednak będzie można kupić na terenie obiektu, gdzie zostaną zlokalizowane stoiska gastronomiczne. Osoby, które zdecydują się przyjechać swoim samochodem, powinny włożyć za przednią szybę białą kartkę formatu A4 z napisem „ŚDM”. Wtedy służby będą kierowały na wolne parkingi wokół stadionu – zapewnia Ewa Grudniok.

Niedzielne wydarzenia na stadionie miejskim będą punktem kulminacyjnym Tygodnia Misyjnego w Tychach. Wystąpią m.in. God’s Property oraz Mietek Szcześniak.

Wydarzenie jest bezpłatne. Trzeba jednak zaopatrzyć się wcześniej w specjalne wejściówki. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mogą je odebrać w kasach przy stadionie. Dwie z nich będą otwarte w niedzielę w godz. 14-16.


Źródło : http://www.radioexpress.pl/