Zwycięstwo i remis w sparingach GKSu Tychy.

gkstychyW pierwszym wtorkowym meczu kontrolnym drużyna GKS, złożona głównie z testowanych zawodników, pokonała trzecioligowy BKS Stal Bielsko-Biała 2:1 (1:1).

O godzinie 18 na Stadionie Miejskim Tychy rozpocznie się drugi sparing, z Puszczą Niepołomice.

BKS Stal Bielsko-Biała – GKS Tychy 1:2 (1:1)
0:1 –
Zawodnik testowany (19.)
1:1 – Caputa (38.)
1:2 – Zawodnik testowany (90.)

GKS Tychy: Zawodnik testowany – Błanik, Holewa, Nieśmiałowski, Musiolik, Biskup i zawodnicy testowani.

W drugim wtorkowym sparingu piłkarze GKS Tychy zremisowali na własnym terenie z drugoligową Puszczą Niepołomice 2:2 (1:1). Gole dla „Trójkolorowych” strzelali Łukasz Grzeszczyk z rzutu karnego i Marcin Radzewicz.

W 12. minucie faulowany w polu karnym gości był Mateusz Mączyński, a jedenastkę na pierwszego gola dla tyszan zamienił najskuteczniejszy zawodnik drugoligowych rozgrywek ubiegłego sezonu. Kilka minut później szansy z rzutu karnego nie zmarnowali przyjezdni, wyrównując stan meczu.

Decydujące dwie bramki padły na początku drugiej odsłony. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał zawodnik Puszczy, a w 53. minucie gry bezpośrednio z rzutu wolnego, tuż przy prawym słupku piłkę w siatce ulokował Radzewicz.

W najbliższą sobotę podopieczni Kamila Kieresia zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu I rundy Pucharu Polski z Olimpią Zambrów. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 13.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 2:2 (1:1)