Od 3 lat mieszka w Mercedesie.

Mieszka w mercedesieOd 3 lat Małgorzata M. (64 l.) mieszka w Mercedesie  Vito. Dwa metry kwadratowe szoferki są jej domem. Na przednim siedzeniu suszy pranie, je  i śpi.  Tak wygląda jej życie. – Latem tutaj w aucie, zimą na klatkach w bloku – mówi pani Małgosia.

Kobieta ma dzieci, ale nie chce przyjąć od nich pomocy! – Niech mi pani o nich nie mówi. Ja żyję z tego co mi ludzie pomogą, a jak dostanę emeryturę to sobie kupuję – mówi mieszkanka Mercedesa..

Wóz, który jest jej domem, stacjonuje na osiedlu Hierowskiego w ścisłym centrum Tychów.  Okoliczni mieszkańcy już się do kobiety przyzwyczaili, jedni jej współczują, drudzy nie. Czasem ktoś wezwie straż miejską, by się panią zajęła.

– Znamy sprawę, w tym roku  interweniowaliśmy już kilka razy, ale ta kobieta nie chce pomocy. Nie narusza też porządku ani przepisów prawa – powiedział Sławomir Gurdek, ze Straży Miejskiej w Tychach.

Wszyscy się powoli przyzwyczajają, ale serce boli, że człowiek w takich warunkach wegetuje. – Po bułki do mnie zachodzi, smakołyki lubi, jak nie ma pieniędzy to potem oddaje. Grzeczna z niej kobieta – mówi ekspedientka z piekarni na Hierowskiego w Tychach..

Pani Małgosia przez 17 lat pracowała w tyskim Fiacie jako szefowa ochrony, potem miała prowadzić działalność gospodarczą. W rozmowie z nami powtarza, jak mantrę, że jej własne mieszkanie sprzedała córka.

– Przegrała sporo pieniędzy na automatach, nie płaciła ZUS-u, sama jest sobie winna. Jej mieszkanie musiałam sprzedać, aby pokryć długi, których narobiła – mówi jej córka. – Jestem gotowa jej mieszkanie wynająć, ale ona po prostu nie chce! Nikogo na siłę nie można uszczęśliwiać.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej też proponował pomoc, ale kobieta z Mercedesa pomocy nie przyjęła.

Policja też sprawę zna, ale również nie może jej zmusić by skorzystała z pomocy. – Do noclegowni nie pójdę, tutaj mi jest dobrze – kwituje pani Małgosia.

Może jednak kogoś zainteresuje los tej starszej pani! Być może potrzeba jej psychologicznego wsparcia!


Źródło : http://www.fakt.pl/