Podstawowy bramkarz GKS-u Tychy przedłuży kontrakt.

Paweł FlorekW trakcie letnich przygotowań GKS Tychy testował kilku bramkarzy o statusie młodzieżowca, którzy mogliby zastąpić w kadrze Pawła Florka. Ostatecznie 20-latek pozostanie w zespole beniaminka I ligi.

Paweł Florek w minionym sezonie był podstawowym bramkarzem GKS Tychy i dla tego klubu rozegrał 32 spotkania, w których tylko 26 razy musiał wyciągać piłkę z siatki. 20-latek wygrał rywalizację z bardziej doświadczonym Markiem Igazem. 30-letni Słowak wystąpił tylko w jednym pojedynku.

Jednak po zakończeniu sezonu nie było pewne, że Florek pozostanie na dłużej w Tychach. Jego dobra gra zwróciła uwagę klubów z wyższych lig. Toczyły się długie negocjacje odnośnie przedłużenia umowy, ale obie strony doszły do porozumienia i po powrocie z obozu w Grodzisku Wielkopolskim, Florek ma złożyć podpis pod nowym kontraktem.

W międzyczasie sztab szkoleniowy tyskiego klubu testował kilku młodzieżowców występujących na pozycji bramkarza. Przypomnijmy, że w rozgrywkach I ligi na boisku musi przebywać jeden zawodnik, który posiada taki status. W meczu sparingowym z Jarotą Jarocin (0:2) grali Eryk Niemira, Adrian Odyjewski i Maksym Wadach.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/