Sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąc kierujących.

Policja alkomatPodczas poniedziałkowych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad tysiąc kierujących. W ręce mundurowych wpadło czterech kierowców na „podwójnym gazie”. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Poniedziałkowe działania rozpoczęły się o godzinie 5.00 i trwały do godziny 13.00. W tym czasie patrole mundurowych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta. Podczas akcji stróże prawa skontrolowali 1072 kierujących. W trakcie działań policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy „odważyli się„ wsiąść za kółko po wypiciu alkoholu.

Ponadto w niedzielę w ręce funkcjonariuszy również wpadło czterech nietrzeźwych kierujących. Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić tego typu akcje oraz sprawdzać stan trzeźwości podczas służby. Niestety pomimo wielokrotnych działań wciąż sporo osób decyduje się na jazdę z stanie nietrzeźwości.

Należy sobie zdać jednak sprawę z tego, że o ile pijany kierowca zostanie zatrzymany przez policjantów zanim dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, o tyle przykre konsekwencje poniesie sam kierujący. Natomiast jest to ogromne zagrożenie również dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że na holu w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługowy alkomat, z którego można skorzystać, jeśli mamy wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości.

Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/