Zmiany w organizacji linii MZK w związku z „73.Tour de Pologne”.

mzk_logoUprzejmie informujemy, że w związku z zamknięciem ulic w Katowicach na czas  rozgrywania II etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „73.Tour de Pologne”, w środę 13 lipca 2016 r. w godz. od 11:30 do 20:30 wystąpią utrudnienia komunikacyjne w centrum Katowic. W związku z powyższym w dniu 13.07.2016 r. wprowadzamy następujące zmiany w organizacji linii MZK w Tychach:

Autobusy linii 1, 4 i 14,  wyjeżdżające z Tychów w niżej wymienionych godzinach, od przystanku „Katowice Kolonia Zuzanna” pojadą prosto, do przystanku „Katowice Zawodzie Waleriana” obsługując po drodze przystanek „Katowice Porcelanowa”.  Autobusy te zakończą bieg na przystanku „Katowice Zawodzie Waleriana”, po czym bez postoju wykonają nawrót na węźle drogowym Murckowska – Roździeńskiego, zabiorą pasażerów z przystanku „Katowice Zawodzie Waleriana” i pojadą w kierunku Tychów według obowiązującej trasy przejazdu i godzin rozkładowych. Na tych przystankach autobusy w miarę możliwości odczekają na swój planowy rozkładowy czas odjazdu.

W związku z tym, iż na przystanku „Katowice Zawodzie Waleriana” możliwości postoju będą bardzo ograniczone, autobusy ww. linii  będą wyjeżdżać z Tychów do Katowic z 5 minutowym opóźnieniem, w następujących godzinach:

  • autobusy linii 1 z przystanku „Tychy Szpital Wojewódzki” od godziny 11:02 do godziny 19:12;
  • autobusy linii 4 z przystanku „Tychy Paprocany Wiadukt” od godziny 10:48 do godziny 18:55;
  • autobusy linii 14 z przystanku „Tychy Paprocany Wiadukt” od godziny 11:30 do godziny 18:35.

Autobusy odjeżdżające z Tychów do Katowic w ww. godzinach nie będą obsługiwać przystanków: „Katowice Paderewskiego Graniczna”, „Katowice Paderewskiego Powstańców”, „Katowice Francuska”, „Katowice Mariacka”, „Katowice Szkolna” i „Katowice Aleja Korfantego” „Katowice Uniwersytecka Altus” „Katowice Hotel Novotel”.

Autobus MZK TychyAutobusy linii 29 i 45  wyjeżdżające z Mikołowa w kierunku Katowic, będą kończyć bieg na przystanku „Katowice Brynów W. Pola”, po czy będą dokonywać nawrotów na węźle Mikołowskim i odjeżdżać z przystanku „Katowice Brynów W. Pola” w kierunku Mikołowa.

W związku z tym, iż na przystanku „Katowice Brynów W. Pola” możliwości postoju będą bardzo ograniczone, autobusy ww. linii w kierunku Katowic będą odjeżdżać z przystanku „Mikołów Dworzec PKP” z 5 minutowym opóźnieniem w następujących godzinach:

  • autobusy linii 29 od godziny 13:35 do godziny 19:24;
  • autobusy linii 45 od godziny 13:23 do godziny 19:18.

Autobusy odjeżdżające z Mikołowa do Katowic w ww. godzinach nie będą obsługiwać przystanków: „Katowice AWF”, „Katowice Mikołowska”, „Katowice Mikołowska Sąd”, „Katowice Andrzeja Dworzec” i „Katowice Kopernika Dworzec”.

Prosimy o planowanie podróży z wyprzedzeniem.


Źródło : http://www.mzk.pl/