Bezrobocie w woj. śląskim spada. Tychy w czołówce.

BEZROBOCIE-ZEROBezrobocie w naszym województwie spada. Na koniec maja tego roku wyniosło tylko 7,6 proc, to o 1,5 proc. mniej niż średnia krajowa. Ale wciąż są miasta i powiaty, gdzie bez pracy pozostaje grubo ponad 10 proc. mieszkańców.

Najnowsze statystyki opublikowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jasno pokazują, że bezrobocie spada. W stolicy województwa, która bez zmian jest na czele tabeli, bez pracy na koniec maja było zaledwie 3,4 proc mieszkańców, to o 0,4 proc mniej niż w marcu. W czołówce są też cały czas Tychy, powiat bieruńsko-lędziński, (3,7 proc.), Bielsko-Biała (4 proc.), powiat pszczyński (4,3 proc.) i Gliwice (5 proc.). Nie wszędzie jest jednak tak kolorowo. W naszym regionie wciąż są miasta gdzie bez pracy pozostaje ponad 10 proc mieszkańców.

Zobaczcie w galerii zestawienie, gdzie bezrobocie jest najwyższe. Choć trzeba przyznać że i na dole tabeli sytuacja jest lepsza niż jeszcze kwartał temu. Niestety, lepsze statystyki to po częsci zasługa prac sezonowych, których latem jest zdecydowanie więcej niż zimą. Co na okres wakacyjny obniża bezrobocie.


Źródło : http://slask.eska.pl/